Posts

Showing posts from 2017

Marea trecere şi astrologia

La începutul săptămânii am fost la înmormântarea unei bune prietene. În faţa sicriului descoperit unde era ea, îmbrăcată în alb de mama ei ca pentru o altfel de trecere, înconjurată de flori, cu buchetul miresei, pe care nu a apucat să-l mai arunce, pus la picioare, vorbea, cu emoţie, preotul. La finalul vieţii, înainte de a pleca, sufletul sărută trupul pe frunte şi, dacă e cazul, îi spune: mândru m-ai purtat în această lume. Trupul Mădălinei i-a purtat sufletul cu mândrie. Viaţa ei a fost un dans pe o muzică astrală. Parafrazez. Când totul s-a încheiat, preotul a intrat în biserică. M-am dus după el să-i mulţumesc pentru cuvintele frumoase şi l-am găsit în lacrimi. A pus o mână pe mâna mea şi a spus simplu: "Dumnezeu s-o ierte!" O cunoscuse de mică, fusese prieten al bunicului ei. Dar povestioara de azi nu este despre marea trecere, despre mult prea scurta trecere prin lume a Mădălinei noastre, ci despre o mică conştientizare. La finalul predicii, groparii au luat capac...

Început tapas nou

Trecuseră câteva zile bune de la încheierea tapasului anterior (peste cele 5 pe care mi le permit cu conştiinţa liniştită) şi m-am hotărât să încep unul nou. Pentru că nivelul de impecabilitate scârţâise datorită recuperărilor pe care le-am tras după mine, m-am gândit să-l reiau întru-totul cu o mică modificare, în loc de 15 minute de shambavi - mi se păruseră cam multe - să fac 7. Toate bune şi frumoase, vine tattva de tapas, mă pun să fac consacrarea. Surpriză, nu-mi iese! O fac din nou. Acelaşi rezultat, vibraţii firave, incerte, complet diferite faţă de încântătoarea senzaţie resimţită în tot corpul de "ok, dă-i să meargă" ce însoţeşte de obicei asumarea unui sacrificiu. Pentru că tapasul e un sacrificiu, chiar şi doar din perspectiva timpului liber ce ar putea fi investit altfel într-un dolce far niente şi a stomacului ale cărui delectări trebuie să fie amânate pentru după uddyane and stuff. Încep să mă gândesc că poate nu e cazul să încep deocamdată un nou tapas, dar iz...

Tratament răceală

Simţeam că mă ia o răceală (Kapha Dosha în exces). Merg la bucătărie să-mi fac un suc de ghimbir. Deschid frigiderul, scot ghimbirul, dau să închid uşa dar cu coada ochiului reperez o Boema acoperită de frişcă. O mănânc pe toată (accentuează Kapha Dosha). Conştiinţă vs Plăcere imediată = 0-1