Tratament răceală

Simţeam că mă ia o răceală (Kapha Dosha în exces). Merg la bucătărie să-mi fac un suc de ghimbir. Deschid frigiderul, scot ghimbirul, dau să închid uşa dar cu coada ochiului reperez o Boema acoperită de frişcă. O mănânc pe toată (accentuează Kapha Dosha). Conştiinţă vs Plăcere imediată = 0-1

Comments

  1. Cred că e bună deșii n-am mâncat niciodată dar cum ai gusturi aristocrate boema la boemi trage. Ești un gent, Adiță...

    ReplyDelete
  2. Cred că e bună deșii n-am mâncat niciodată dar cum ai gusturi aristocrate boema la boemi trage. Ești un gent, Adiță...

    ReplyDelete
  3. Cred ca scorul intre timp s-a mai modificat

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Mayurasana se întoarce

Cea mai mare fericire...